Zmywarka do małej kuchni

Zaprojektowanie wymarzonej kuchni na małej powierzchni jest trudną sztuką. W małej kuchni ciężko zmieścić meble oraz niezbędne sprzęty AGD, więc wiele osób rezygnuje z dodatkowych urządzeń, takich jak zmywarka. Oferta producentów AGD jest jednak w tej chwili tak bogata, że bez problemu można znaleźć miejsce na zmywarkę nawet w maleńkiej kuchni.

Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze zmywarki?

Przed zakupem zmywarki warto zastanowić się jak często będziemy jej używać i na czym najbardziej nam zależy – na dużej pojemności urządzenia czy niewielkim rozmiarze. Trzeba też dobrze przemyśleć, czy do stylu naszej kuchni lepiej będzie pasować urządzenie wolnostojące czy do zabudowy.

Zmywarka do małej kuchni – jakie są rozwiązania?

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem w niewielkich kuchniach są wąskie zmywarki o maksymalnej szerokości 45 cm. Coraz więcej urządzeń o tej wielkości mieści nawet 10 czy 11 kompletów naczyń. Wąskie zmywarki są tak samo skuteczne jak tradycyjne urządzenia, a ich praca oparta jest o identyczne systemy i technologie myjące. Ten rodzaj produktów występuje w wersji wolnostojącej lub bez problemu może zostać wkomponowany w pozostałą zabudowę kuchenną.

Jeśli w Twojej kuchni nie ma możliwości umieszczenia wąskiej zmywarki możesz kupić wolnostojącą zmywarkę kompaktową. Jej niewielka konstrukcja o szerokości 45 cm i wysokości 55 cm, pozwala ustawić ją wszędzie tam, gdzie chcesz – na blacie, w szafce czy na stole. Kiedy jest nieużywana może być schowana pod stół czy do szafy. Dzięki niej można spokojnie pozmywać naczynia po obiedzie dla 4-osobowej rodziny, ale wiele modeli pomieści nawet 6-7 kompletów naczyń. Kompaktowe zmywarki zostały zaprojektowane z dbałością o estetyczny wygląd tak, by stanowiły ozdobę każdej kuchni.

Posiadacze małych kuchni mogą też rozważyć zakup zmywarki kompaktowej do zabudowy. Ten rodzaj urządzeń znany jest również jako zmywarki modułowe. Urządzenie przypomina wolnostojącą zmywarkę kompaktową, ale jest montowane z innymi sprzętami do zabudowy. Zaletą takich sprzętów jest możliwość umieszczenia ich na dowolnej wysokości.

Najlepsze zmywarki do małej kuchni:

 

 

Dodaj komentarz